Burun Estetiği

ESTETİK BURUN AMELİYATI (RİNOPLASTİ)

Burun estetiği ameliyatı belki de plastik cerrahinin en zor (kemik yapılara şekil vermek) ve en önemli ( yüzün tam ortasında olması ) ameliyatları arasındadır.

Burun ameliyatlarının da temelde 2 cerrahi felsefe vardır. 1. ‘si kamuflaj cerrahisidir. Kamuflaj cerrahi burun kemik ve kıkırdakları üzerinde daha minimal oynamalar ile şekillendirmeler yapılır ve kas ve bağlara daha az zarar verilir.

Genelde kamuflaj cerrahisi KAPALI burun ameliyatlarıdır. Kapalı burun ameliyatları daha çok, ilk defa burun ameliyatı olan ve küçük manipülasyonlar gerektiren burun ameliyatında kullanılır.

Procedure Videos

KAPALI (İZSİZ) BURUN ESTETİĞİ

Burun içinde kesiler yaparak buruna şekil verme ile beraber burunda nefes darlığına yol açan yapılar da düzeltilebilir. Bu teknikle beraber burun içinde kesi yapılarak kesiler saklandığı için ameliyat sonrası dikiş izi kalmaması ile beraber aynı zamanda dikişleri aldırma zahmetinden de hastayı kurtarmaktadır.

Benim düşünceme göre cerrahi olarak daha zor bir teknik ama uygun hastalarda sonuçları açık tekniğe göre cok daha güzel bir tekniktir.

AÇIK BURUN ESTETİĞİ

Burun ucu alt kısımdan kesiler ile burun kemik ve kıkırdaklarına şekil verilen tekniktir. Bu teknik daha önce burun ameliyatı olmuş, estetik ve/veya fonksiyonel tatmin sağlamayan sekonder burun ameliyatlarında daha çok tercih edilir. Kemik yapıları daha şekilsiz ve kapalı burun ameliyatına uygun olmayan hastalarda yapılabilir.

Benim düşüncem kapalı rinoplastide istediğimiz sonucu alamayacağımız hastalarda açık burun estetiği ameliyatı yapılabilir.

Operasyon Süreci

Ameliyat Öncesi Hasta ile Beraber Ameliyatı Planlama
Operasyon Zamanına Hazırlık
Ameliyat Tekniği
Ameliyat Süresi
İyileşme Süresi
WhatsApp chat